Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ruda Śląska

Logo
A A A

Aktualności

Zaproszenie do Teatru Śląskiego11.06.2026 16:02

Pani Cecylia tradycyjnie zaprasza naszych Miłośników Teatru do Teatru Śląskiego w Katowicach na wyjątkowy koncert "Wajda-Kilar-Śląsk" dnia 29 czerwca , godz. 19:00.

Koncert odbędzie się na dużej scenie, a cena biletu to tylko 40 zł

Spektakl buduje obraz filmowy, muzyka, śpiew i ruch.

Wystąpią : chór, balet i orkiestra ZPiT Śląsk"


Tym spektaklem Miłośnicy Teatru kończą nasz "Rok teatralny 2025/2026"

Spotkanie z poezją - 11 czerwca br. godz. 16:0010.06.2026 16:27

Teatr Wielopokoleniowy "Samo Życie" zaprasza na spotkanie z poezją pn. "Nic dwa razy.... Miłość w poezji czterech poetek", dnia 11 czerwca br o godz. 16:00 w siedzibie UTW.

Gościom specjalnym będzie poetka i bajkopisarka Monika Czoik-Nowicka.


Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe spotkanie, gdzie będzie pachniało kawą i ciasteczkiem a słowa poezji unosić się będą nad naszymi głowami, jednym słowem będzie MAGIA.



Zajęcia tanczne i muzyczno-wokalne w CUS ORBITA09.06.2026 21:10

Zajęcia taneczne i muzyczno - wokalne „Śpiewam, nagram, wygram”

dla Seniorów z terenu Miasta Ruda Śląska, realizowane są w ramach projektu „CUS – Nowe spojrzenie na usługi społeczne”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027, ogłoszonym przez: Urząd Miasta Ruda Śląska - Centrum Usług Społecznych w Rudzie Śląskiej.

Zajęcia odbywają się w ORBICIE , w Goduli, ul. Przedszkolna 6

taneczne -każdy wtorek od godz.12:00 do 14:00

muzyczno-wokalne - w każdy czwartek od godz. 14:00 do 16:00

Wszystkich chętnych , którzy chcieliby wziąć w nich udział proszę o zapisywanie się w CUS-ie w Nowym Bytomiu, na ul. Markowej 20

Udział w zajęciach jest bezpłatny i trwają również w miesiącach letnich: lipiec i sierpień.

Serdecznie zapraszam do udziału.

Koncert w Muzeum PRL-u -„Dżentelmeni w blasku świec".03.06.2026 11:42

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do naszej rozmowy telefonicznej serdecznie zachęcam do zakupu biletów grupowych na wyjątkowy koncert Kwintetu „Dżentelmeni w blasku świec".

Cena biletu pojedynczego wynosi 100 zł

Cena dla grup od 15 osób 80 zł 

To niezwykłe muzyczne wydarzenie w wyjątkowej atmosferze będzie doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i niezapomnianych wrażeń artystycznych.


  Dżentelmeni w Blasku Świec

 23.08.26 godzina 19:30

Muzeum Historii Polski Ludowej w Rudzie Śląskiej

Dżentelmeni w blasku świec to wyjątkowy koncert na żywo, który przenosi do świata elegancji, pięknych emocji i muzyki wykonanej na najwyższym poziomie. Ten niezwykły projekt tworzy kwintet wytwornie ubranych muzyków o nienagannej kulturze wykonawczej, którzy zachwycają mistrzowskim warsztatem, klasą sceniczną i niezwykłą charyzmą.

To wydarzenie pełne subtelnych wzruszeń, podczas którego muzyka klasyczna, filmowa oraz rozrywkowa splatają się w harmonijną i pełną emocji opowieść. Starannie dobrany repertuar, wykonywany przez profesjonalnych artystów koncertujących na największych scenach w Polsce i poza jej granicami, pozwala słuchaczom przeżyć prawdziwą muzyczną ucztę w kameralnej, wyjątkowej atmosferze.

Nietypowe wnętrza, świece oraz dźwięki największych światowych kompozycji tworzą niepowtarzalny klimat pełen harmonii, elegancji, romantyzmu, wysoko rozumianej rozrywki. „Dżentelmeni w blasku świec" to koncert dla tych, którzy cenią piękno, kulturę i niezapomniane artystyczne doznania.


Serdecznie zachęcam do udziału oraz rezerwacji biletów pod nr tel. 787 789 609.

Pozdrawiam kulturalnie,

Małgorzata Rakowska  

Impresariat Artystyczny Lux Art

tel. 881 600 405



BRAK MIEJSC "Ogrody Słów i Kwiatów" - 16.06.2026- wycieczka jednodniowa03.06.2026 10:07

"Ogrody Słów i Kwiatów" - 16.06.2026- wycieczka

Zapraszamy na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną dnia 16 czerwca 2026 pn. ""Ogrody Słów i Kwiatów" 

Koszt wycieczki: 80 zł.

cena zawiera: przejazd, ubezpieczenie , bilety do Muzeum Prasy Śląskiej + przewodnik+ zajęcia drukarskie i introligatorskie

W programie:

  1. Udamy się do serca śląskiego drukarstwa w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie. To niezwykła okazja , aby dotknąć ginącego rzemiosła i poznać sekrety dawnych mistrzów słowa drukowanego, poczuć zapach farby drukarskiej, stworzyć własną, niepowtarzalną pamiątkę ( zajęcia drukarskie i intrroligstorskie.
  2. Następnie pojedziemy do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach absolutnego raju dla oczu i zmysłów. Zwiedzimy pięknie utrzymane ogrody tematyczne( min. ogród angielski, japoński , sensoryczny). Przejdziemy przez labirynt zieleni, zrobimy setki pięknych zdjęć i napijemy się kawy w rajskim otowczeniu.
  3. Na koniec wycieczki proponujemy spacer widokowy nad zaporą Jeziora Goczałkowickiego: czas na podziwianie panoramy górskiej oraz relaks nad brzegiem akwenu.

Wpłaty na wycieczkę w biurze UTW lub przelewem na konto UTW do dnia 10 czerwca 2026r.

Zakończenie Roku Akademickiego 25/2629.05.2026 17:43

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków UTW na zakończenie Roku Akademickiego 25/26, w dniu 19 czerwca o godz.14:00, w siedzibie UTW.

Zaprosiliśmy gości: władze miasta oraz członków Rady Naukowo-Programowej

W programie:

  • wystawa prac grupy malarek "Ekspresja" oraz prac naszej grupy rękodzieła "Kreatywnik"
  • chór "Carmina Silesia" ,
  • Teatr Międzypokoleniowy "Samo życie"
  • Teatr "Bezimienny"
  • poczęstunek i rozmowy przy kawce

Serdecznie zapraszam w imieniu Zarządu i Komisji Rewizyjnej

3-dniowa wycieczka04.05.2026 16:55

PERŁY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO  

Trasa: Ruda Śląska – Łańcut – Boguchwała – Przeworsk – Jarosław – Rzeszów – Ruda Śląska

 

Termin wyjazdu: 29 – 31.08.2026    

    Calkowity koszt wycieczki 795 zł 

 - (przy zapisie należy wpłacić 200 zł. tytułem zaliczki  )                               

29.08.2026 sobota

Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 7.00 (Ruda Śląska, ul. Tołstoja 36). Przejazd  w kierunku stolicy Podkarpacia. Na trasie:

MARKOWA – podkarpacka wieś, ŁAŃCUT – miasto - zwiedzanie

Przejazd do miejsca zakwaterowania (Boguchwała, Hotel Podkarpacki). Obiadokolacja i nocleg.

30.08.2026 niedziela

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę po perłach województwa podkarpackiego. Na trasie:

JAROSŁAW – zwiedzanie  niezwykłego miasta wielu języków i religii

PRZEWORSK – rzadziej odwiedzane przez turystów miasto z ciekawym zespołem

                       pałacowo – parkowym

Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

31.08.2026 poniedziałek

Śniadanie. Krótki spacer po BOGUCHWALE – niewielkim mieście, którego świetność związana była ze słynnym rodem Lubomirskich, wyjazd do RZESZOWA. Wizyta w stolicy województwa podkarpackiego,               . Powrót  do Rudy Śląskiej w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności  od warunków atmosferycznych lub innych czynników zewnętrznych niezależnych od organizatorów.

 

Cena imprezy obejmuje:                                                            

-         przejazd autokarem                                                    -   

-    opłaty drogowe oraz parkingowe                                                 

  2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje                                            

-         opiekę licencjonowanego i doświadczonego pilota

-         opiekę licencjonowanego przewodnika beskidzkiego

-         opiekę przewodników w wybranych muzeach (Markowa, Przeworsk)

-         obowiązkowe opłaty na rzecz TFG i TFP                  

-         ubezpieczenie NNW i OKL                                                       

-         podatek VAT (23 %)

Cena nie obejmuje biletów wstępu (ok.100)

ORGANIZATOR:

BIURO PODRÓŻY ATUT W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

 

Informacja dotycząca spotkania w dniu 24.03.202627.03.2026 12:04

W dnu 24.03.2026 zaprosiłam chętne osoby do pomocy w pracach na rzecz naszego UTW.

W wyniku tego spotkania udało nam się wyłonić 4 grupy:


  1. Organizacja wycieczek: Gabriela Kuchta i Barbara Janta
  2. Prowadzenie Kroniki UTW: Elżbieta Stefaniuk, Joanna Gliwińska i Barbara Puk
  3. Reklama: Elżbieta Stefaniuk i Joanna Gliwińska
  4. Organizacja spotkań integracyjnych, Grażyna Proch, Iwona Kaczmarzyk, Sylwester Piechaczek


Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy chcą się zaangażować w prace na rzecz naszego uniwersytetu.

Jest to dla mnie bardzo budujące, wiedząc , że są osoby na które mogę liczyć.

Wiem również, że inne osoby mające inicjatywę i czas wkrótce dołączą do naszego zespołu.


Anna Roszczyk - prezes

Z TAŃCEM PO KRAJU - koncert w wykonaniu artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny 16.03.2026 13:40

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

26 kwietnia 2026 /niedziela/ godz. 18.00 - Z TAŃCEM PO KRAJU - koncert w wykonaniu artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny 

Bilety w cenie: 90 zł (parter) i 85 zł (balkon) - sprzedaż on-line i w kasie ŚTI

Ponadto - mieszkańcy Rudy Śląskiej posiadający miejskie Karty rabatowe:

Bilety RKS 60+ (Rudzka Karta Seniora): rabat 20 procent - sprzedaż on-line i w kasie ŚTI

Bilety RKR 3+ (Rudzka Karta Rodziny 3+): rabat 20 procent - sprzedaż on-line i w kasie ŚTI

Zapraszamy na wyjątkowy, jednoczęściowy koncert baletowy w wykonaniu artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny - widowisko pełne energii, barw i emocji!

„Z tańcem po kraju” to fascynująca podróż przez najpiękniejsze regiony Polski - opowiedziana ruchem, rytmem i mistrzowską choreografią. Na program składają się perły repertuaru zespołu w artystycznym opracowaniu wybitnych choreografów: Elwiry Kamińskiej, Hanny Chojnackiej, Władysława Stefanika oraz Juraja Kubanki.

Widzowie zobaczą zarówno żywiołowe tańce regionalne - z reprezentacyjnym „Trojakiem”, dynamicznymi „Tańcami podhalańskimi”, porywającym „Krakowiakiem” - jak i dostojne polskie tańce narodowe.

To nie tylko koncert - to spektakl barw i tradycji. Artyści występują w autentycznych, bogato zdobionych kostiumach z różnych regionów całej Polski, tworząc na scenie prawdziwą mozaikę narodowego dziedzictwa.

Energia. Tradycja. Perfekcja wykonania.

Polska kultura w najpiękniejszym wydaniu.

Jedna scena – cały kraj w tańcu.

Świętując Międzynarodowy Dzień Tańca, dajmy się porwać rytmom, które od pokoleń jednoczą serca!


Przekaż 1,5 % na nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku27.02.2026 15:46

Szanowni Państwo,


zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia Rudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Dzięki Państwa wsparciu możemy realizować nasze cele statutowe, rozwijać ofertę edukacyjną, kulturalną i integracyjną dla seniorów oraz wspierać ideę aktywnego i twórczego starzenia się.

Każda, nawet najmniejsza kwota, ma realne znaczenie dla naszej działalności.

Przekazanie 1,5% podatku nic Państwa nie kosztuje, a dla nas stanowi ogromną pomoc i motywację do dalszej pracy.


Numer KRS: 0000213614


Z góry dziękujemy za okazane zaufanie i życzliwość.


Z wyrazami szacunku Zarząd i Komisja Rewizyjna

Stowarzyszenia Rudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku